A szerzőről
Oliver Napoleon Hill 1883. október 26-án született egy kétszobás gerendaházban a virginiai Wise County hegyei között, olyan vidéken, ahol nagyarányú volt az írástudatlanság és a nélkülözés. Tizenkét éves korában kapott ajándékba a mostohaanyjától egy írógépet, amely elindította az írói karrier felé vezető úton.
Eleinte „hegyi riporter” volt egy helyi kisvárosi lapnál, majd a Bob Taylor’s Magazine riportere lett, és híres emberekkel készített interjút, hogy megírja „sikerük történetét”. 1908-ban Hillt megbízták, hogy keresse fel Andrew Carnegie iparmágnást, a világ egyik leggazdagabb emberét. Ez a találkozó – és az ezt követő csaknem harmincéves kutatás, amelynek ötletét Carnegie vetette fel, és amelyet nem hivatalosan ő pénzelt – vezetett a Gondolkodj és gazdagodj, minden idők egyik legnagyobb példányszámban eladott könyvének megjelenéséhez 1937-ben.
„Amit az elme képes kigondolni és elhinni, azt meg is tudja valósítani.” – Napoleon Hill
Napoleon Hill volt a személyes siker irodalmának, ennek a modern műfajnak az atyja. A Gondolkodj és gazdagodj filozófia és a sikerképlet, amelyet a kutatásai során dolgozott ki, és megírt ebben a könyvben, számtalan embernek segített a világ minden szegletében, hogy kiemelkedő sikert érjen el az élet bármely területén. Hill bizalmas tanácsadója volt Woodrow Wilson és Franklin D. Roosevelt amerikai elnöknek.
Csaknem harminc könyvet és tankönyvet írt, közöttük A siker titka: pozitív lelki beállítottság címűt, amelyben W. Clement Stone volt a szerzőtársa, aki hosszú évekre az akkor már hatvankilenc éves Hill munkatársa lett. Hill nagy odaadással dolgozott motivációs előadásain, és a buzgón írta a tankönyveket, tanulmányi kalauzokat és más sikerről szóló munkákat. Három magazint is alapított – a Hill’s Golden Rule címűt 1919-ben, a Napoleon Hill’s Magazine-t 1921-ben és az Inspiration Magazine-t 1931-ben. Stone-nal együtt alapították a Success Unlimited című magazint 1954-ben. Dr. Hill 1970. november 8-án hunyt el a dél-karolinai Greenville közelében található Paris Mountainben egy idősek otthonában, ahol élete utolsó tizenhárom évét töltötte.
(forrás: https://edesvizkiado.hu/index.php/napoleon-hill/)